فرهنگ دانشجوئی یا . . . - دنـیـــای جـــوانـی

درباره نویسنده
فرهنگ دانشجوئی یا . . . - دنـیـــای جـــوانـی


علی علیائی
در جوانی دل به حضرت دوست سپردن خوش است
تماس با نویسنده


آرشیو وبلاگ
دوست و خصوصیات آن
دعا
مشکلات جوانی
نصایح
خاطرات مقام معظم رهبری
اشعار
دلتنگی های من
دختر خانم ها حتما بخوانند . . .
دل و . . .
هنگام ظهور
عشق حقیقی
سیب گلاب
روزی که شهادت . . .
فرهنگ دانشجوئی یا . . .
بهداشت عمومی
شب جمعه
یک خاطره
امید
خاطرات حاج آقا قرائتی
جرم و جنایت چرا ؟
تصاویر شیراز قدیم
حضرت علی علیه السلام
آرزوها . . .
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)
کاریکاتور
زن و اشتغال
حقیقت تلخ
یا جواد الائمه(ع)
نامه ای عاشقانه
ازدواج با شکوه
حجاب
حرف دل
غیرت و مردانگی
محرم
ابتذال در مداحی
باغ انقلاب
ویروس اجتماعی
یا رسول الله ...
مطالب سیاسی
ریشه تاریخی سیزده بدر
نماز
ویژه سفر رهبر به شیراز
رخنه شیطان
نامه ای به دوست
السلام علیک یا فاطمة الزهرا(س)
موج وبلاگی حجاب
نهج البلاغه و مظلومیت علی (ع)
خاطرات فراموش نشدنی
عالم محضر خداست
لذت عبادت
انسان و ایمان
بیت النور
ماه رمضان
تفاوت فرهنگ ها ...
علی (ع) و شب قدر
یاد امام و شهدا ...
ایستگاه پاسخگوئی حجاب
دانلود برنامه رساله برای موبایل
السلام علیک یا جعفر بن محمد ایها الصادق یابن رسول الله
ظاهر و باطن
السلام علیک یا حضرت معصومه سلام الله علیها و رحمة الله و برکاته
تحلیل روز یا کوته نگری ...
به اسم قرآن چه می کنند !
حرم علی بن حمزه علیه السلام
دکتر عصام العماد
معنای زندگی
الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها Ho! O Saki
عاشقانه و عارفانه
غزه - gaza
علیمی به کجا چنین شتابان !
حاج میرزا محمد اسماعیل دولابی
کاریکاتور _ عشق های امروزی...
صورت و سیرت
اردوی جنوب(از بلاگ تا پلاک)
بعضی وقتها ...
به بهانه تولد
نامه ای به پدر جانبازم
هدف از ازدواج چیست ؟
دل نوشته ها 2
ساده اما حسابی
به رنگ جوانی
تهاجم فرهنگی در پوشاک !
کنکور ازدواج
شب است و همسایه گرسنه
انیشتین
مرگ بر اسرائیل
بصیرت


لینکهای روزانه
سریعترین دیکشنری آن لاین [35]
فوتوشاپ آن لاین [30]
مشاوره و پاسخگوی آن لاین [27]
اعراب گذاری هوشمند [13]
پخش زنده شبکه های صدا و سیما [192]
سازمان ملی جوانان [194]
فرهنگ واژگان فارسی به فارسی [139]
آپلود رایگان عکس و فایل [211]
صورت حساب تلفن همراه [313]
اس ام اس های مذهبی [934]
پایگاه اطلاع رسانی دفترمقام معظم رهبری [166]
علوم و معارف قرآن در تفاسیر [263]
[آرشیو(12)]


لینک دوستان

پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
مهندس محی الدین اله دادی
► o▌ استان قدس ▌ o ◄
****شهرستان بجنورد****
پیاده تا عرش
رهسپاریم با ولایت تا شهادت
برادران شهید هاشمی
بچّه شهید (به یاد شهدا)
دهکده کوچک ما
خط سرخ شهادت
ملیحــــــــــــــــــــــانه
حرفهای جوانی


عضویت در خبرنامه
 
لوگوی وبلاگ
فرهنگ دانشجوئی یا . . . - دنـیـــای جـــوانـی


لوگوی دوستان
آمار بازدید
بازدید کل :462639
بازدید امروز : 23
بازدید دیروز :71
 RSS 
 

قبل از هر چیز خواهش می کنم مطلب را تا پایان بخوانید و زود قضاوت نکنید . این مطلب صرفا جهت آگاهی بیشتر خانواده ها نوشته ام و اینجانب قصد توهین به شخص یا ارگان خاصی را ندارم .
اکثر دانشجویان دانشگاه آزاد از خانواده های مرفه هستند یا از وضعیت مالی خوبی برخوردارند که از عهده هزینه های آن بر می آیند . بعضی از دانشجویان فقط برای کلاس گذاشتن پیش دوستان و اقوام به این مرکز علمی می آیند و هدف مشخصی از ادامه تحصیل ندارند(البته هستند دانشجویانی که تمام هم وغمشان درس خواندن است و اهل هیچ سرگرمی جز درس نیستند) . مهمترین مشکل دانشجویان نداشتن خوابگاه است که هزینه زیادی برای کرایه یک اتاق کوچک متحمل می شوند و این کار با همکاری چند نفره قابل حل است . اما اصل مطلب دوری از خانواده و پیامدهای آن می باشد . در این حین با آزادی عمل بیشتری که دانشجویان پیدا می کنند و آشنائی با افراد مختلف تاثیرات بسزائی در زندگی شان بوجود می آید . این تاثیرات در دختر خانم ها بیشتر و بیشتر خواهد بود چرا که دوری از خانواده برایشان کمتر اتفاق می افتد و حس اینکه دیگر کسی نیست که او را زیر نظر داشته باشد (یعنی خانواده) باعث می شود درس کم اهمیت ترین برنامه کاری او باشد . همه به خوبی منظور مرا می فهمید ولی متاسفانه این امر واقعیت دارد .البته فاکتور از بعضی از دختر خانم های مؤمن و متعهد و که همیشه خدا را ناظر بر اعمال خویش می دانند .
وقتی وارد شهرستان های کوچک می شویم در ابتدای شهر با دانشگاه آزاد اسلامی برخورد می کنیم و …
در شهرستان ها یا شهرهای کوچک معمولا به علت وسعت و جمعیت کم عموما مردم مذهبی و مؤمنی زندگی می کنند که از اصالت خوبی هم برخوردار هستند . جمعیت کم آن باعث می شود تا اکثر مردم یکدیگر را بشناسند و تقریبا نسبت های فامیلی کمی هم با هم داشته باشند و این باعث می شود کمتر در آنها ناهنجاری دیده شود ، حتی می توان گفت در اکثر شهرستان ها از خانم های چادری پوشیده شده است و مسافرانی که برای استراحت بین راهی به آنجا قدم می گذارند به خوبی از نوع پوششان قابل تشخیص هستند .
اما متاسفانه با آمدن دانشگاه آزاد در شهرستان ها و رفت و آمد دانشجویان با ظواهر مختلف تاثیر زیادی در فرهنگ مردم آن شهر یا شهرستان بوجود آورده است . آقا پسرها با مدل های مختلف مو و لباس های عجیب و دختر خانم ها با آرایشی عجیب تر .و برای اینکه پوششان را با مردم بومی وفق دهند دیده می شود پارچه های مشکی به خود آویزان کرده اند به اسم چادر!!! ،یعنی اصلا بلد نیستند چادر سر کنند و آن را مانند آدم های شلخته دور خود گرفته اند .وقتی که عصر ها برای خرید به خیابان می آیند به خوبی این مسئله مشهود است و تصاویر این چنینی در مرکز شهر زیاد به چشم می خورد به طوری که هرکسی با دیدن آنها سریعا متوجه می شوند که  دانشجو هستند (یعنی خیلی تابلو هستند) . این امر باعث شده است کم کم زنان بومی آن منطقه نیز به لباس های آنها روی آورند و چادر خود را فراموش کنند آقایون هم از ریخت و قیافه های عجیب و غریب آنها تقلید کنند .
اگر دختر خانمی محجبه و مذهبی هم در بین آنها باشد دیگر دانشجویان او را امل صدا می کنند و چه طعنه هائی که به او نمی زنند چرا چون پایبند به اصول دین می باشد و اصالت خویش را هرگز فراموش نمی کند.
متاسفانه خبر های بدی هم دربین دانشجویان خوانده ایم و چه اتفاقاتی که نمی افتد!؟ به طوری که تعریف آن را در دیگر شهر ها نیز می توان شنید !!!
برخی از دانشجویان روستائی هستند و به علت دوری از اجتماع بیشتر در معرض مشکلات و ناهنجاری ها قرار می گیرند . وقتی وارد دانشگاه می شوند و با مشاهده رابطه نزدیک بین دختر و پسرها ساده تر بگوئیم دوستی بین آنها که به بهانه های مختلف صورت می گیرد باعث دوگانگی فرهنگی می شوند و کم کم تحت تاثیر شرایط موجود قرار می گیرند .
این دوستی ها عواقب بدی دارد چرا که هر یک فقط برای سرگرمی و خوشگذرانی به این روابط دامن می زنند و این ساده ترین مسئله موجود می باشد .
بعضی دیگر از دانشجویان ساده دچار مشکل دیگری می شوند و آن کشیده شدن به مسائل سیاسی و قرار گرفتن در احزاب می باشد که با افکار پوچ و واهی مورد شستشوی مغزی می شوند و کلا درس را فراموش کرده و تمام افکار خود را به سمت سیاست سوق می دهند ، بیشتر سیاستی که دست پرورده منافقین و غرب زدگان وطن فروش می باشد و آنان را بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تربیت می کنند . اصلا یادشان می رود برای چه به دانشگاه آمده اند .
حال به دور از تمامی حرف و حدیث ها نباید دانشجویانی را نادیده گرفت که با گذراندن سطوح مختلف علمی و با تلاش و پشتکار و با هدفی و روشن خود را به مدارج بالای علمی می رسانند و بانی قدرت علمی ،  فرهنگی ، اقتصادی و اقتدار کشور عزیزمان ایران می شوند . براستی اینان مایه ی افتخار مردم ایران هستند .
تمام گفته های من معطوف به تمامی دانشجویان عزیز یا مشکل خود دانشگاه و یا اساتید آن    نمی باشد منظور من عده ای هستند که به اسم دانشجو می آیند و خود و اطرافیان خود را به تباهی می کشند . بیچاره پدرومادرانی که با مشقت فراوان هزینه های آنها را متقبل می شوند تا باعث سربلندی خانواده شان گردند . ولی متاسفانه مواردی دیده شده که نه تنها این امر صورت نگرفته بلکه دیگر آبروئی برای خانواده هم باقی نمانده است . کسی که سالها در میان اقوام و همسایگان به عنوان فردی متشخص و خانواده دار شناخته می شد اکنون به خاطر ندانم کاری فرزند محصلش دیگر قادر نیست سرش را در میان اطرافیان بالا بگیرد. !!؟ برای مثال آقا پسر یا دختر خانمی که برای تحصیل به شهر دیگری رفته اکنون به عنوان یک معتاد به خانه بر گشته است براستی چرا !!؟؟ چرا بعضی از جوانان جنبه ندارند و تا از خانواده دور می شوند همه چیز را فراموش می کنند و دست به کاری می زنند که از عواقب آن نمی هراسند .
گهگاه دیده شده در مسافرت ها هنگامی که به اول شهر می رسیم یعنی به دانشگاه کسانی را می بینیم از اتوبوس خارج می شوند و به سمت دانشگاه می روند که تا آن لحظه فکر می کردیم یک زوج جوان هستند و با هم به مسافرت می روند ولی . . .
یا دختر خانم هائی که وقتی می خواهند به شهر خود برگردند چادرشان را از کیفشان بیرون می آورند !!!. متاسفانه این امر واقعیت دارد و نمی توان آن را انکار کرد .

 انشاءالله همه دانشجویان عزیز با نگاه مثبت به آینده و بدور از تمامی رفتارهای غیر اخلاقی و با همت عالی خود باعث سرافرازی خانواده و میهن خود شوند و کاری نکنند که مورد سوء استفاده بیگانگان گردد.نویسنده : علی علیائی » ساعت 4:16 عصر روز جمعه 86 تیر 15